مقالات درحال ویرایش                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


1- دانشگاه ازاد مشهد
2- دانشگاه ازاد قوچان
چکیده:   (3227 مشاهده)
زمینه و هدف: امروزه در هر سازمان نیروی انسانی یکی از مهم ترین منابعی است که در اختیار مدیران آن می باشد . چگونگی استفاده ی بهینه  و مطلوب از منابع نیروی انسانی از شرایط مهم  کارایی و بازده  سازمان می باشد. هدف از پژوهش حاضر، بررسی پیش بینی پذیری منابع انسانی بر اساس بهره ووری سازمانی و تاب آوری در کارکنان اداری کارخانجات شهرک صنعتی تتوس مشهد در سال 1397 بود.
روش بررسی: جامعه آماری شامل تمام کارکنان کارخانجات شهرک صنعتی توس مشهد در سال 1397 بود که با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی سیستماتیک، 60 نفر به عنوان نمونه نهایی انتخاب شدند. پرسشنامه های ادراک از منابع انشانی، بهره وری و تاب آوری بر روی اعضای نمونه اجرا شد. داده های بدست آمده با استفاده از نرم افزار SPSS-22 مورد تحلیل آماری قرار گرفتند.
یافته ها: تحلیل داده ها با استفاده از روش تحلیل رگرسیون نشان دهنده این بود که بهره وری و تاب اوری پیش بین های معناداری برای منابع انسانی هستند. این پیش بینی پذیری در جهت مثبت بود.
نتیجه گیری: نتایج بدست آمده بیانگر این واقعیت هستند که با اتخاذ راهبردهای مناسب در خصوص بهینه سازی استفاده از منابع انسانی، می توان نسبت به افزایش بهره وری و تاب اوری کارکنان در برابر فشار کاری اقدام مناسب انجام داد.
 
     
نوع مطالعه: مقاله پژوهشی اصیل | موضوع مقاله: مشاوره

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مطالعات ناتوانی (علمی- پژوهشی) می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Middle Eastern Journal of Disability Studies

Designed & Developed by : Yektaweb