مقالات درحال ویرایش                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


چکیده:   (689 مشاهده)
چکیده
زمینه و هدف: سبک اسنادی و توانایی در تصمیم گیری از عوامل مهمی هستند که می توانند بر کارآیی حسابرسان تاثیر بگذارند. این تحقیق با هدف بررسی رابطه­ بین سبک­های اسنادی با ناتوانی در تصمیم­گیری در حسابرسان شاغل در موسسات حسابرسی و سازمان حسابرسی انجام شد.
روش بررسی: روش تحقیق از نوع همبستگی، و  جامعه­ی آماری این پژوهش شامل کلیه­ی حسابرسان شاغل در موسسات حسابرسی و سازمان حسابرسی در سال 98 بود که با استفاده از روش نمونه­گیری در دسترس تعداد 310 حسابرس به عنوان نمونه انتخاب شدند. برای ابزارهای اندازه­گیری در این پژوهش، پرسشنامه سبک­های اسنادی آبرامسون و همکاران (1987) و  پرسشنامه سبک­های تصمیم­گیری اسکات و بروس( 1995) بود. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از روش ضریب همبستگی پیرسون با استفاده از نرم افزار SPSS نسخه­ی 22 بهره گرفته شده است.
یافته ها:  نتایج نشان داد، میان سبک­های اسنادی با ناتوانی در تصمیم­گیری رابطه­ی معناداری وجود دارد (01/0> P).    
نتیجه گیری: براساس یافته­های پژوهش حاضر که مشخص کرد بین سبک­های اسنادی با ناتوانی در تصمیم­گیری رابطه­ی معناداری وجود دارد، توجه به داشتن قدرت تصمیم­گیری و نوع تفکر صحیح، در کاهش مشکلات حسابرسان ضروری به ­نظر می­رسد.
 
     
نوع مطالعه: مقاله پژوهشی اصیل | موضوع مقاله: روانشناسی

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مطالعات ناتوانی (علمی- پژوهشی) می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Middle Eastern Journal of Disability Studies

Designed & Developed by : Yektaweb