مقالات درحال ویرایش                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشگاه ازاد اسلامی واحد رودهن، تهران، ایران
2- ، دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، ایران.
چکیده:   (96 مشاهده)
زمینه و هدف: پژوهش های صورت گرفته در اکثر فرهنگ ها نشان داده اند که شغل معلمی یکی از پر استرس ترین شغل ها است. به همین خاطر اکثر معلمان در شغل خود فرسودگی و کاهش در انگیزه و کارایی را تجربه می کنند، از این رو، هدف پژوهش حاضر تعیین اثربخشی توانمندسازی شغلی مبتنی بر نظریه گاتفردسون بر بهبود  مؤلفه های فرسودگی شغلی بود.
روش بررسی: این پژوهش از نوع نیمه آزمایشی با استفاده از طرح گروه های برابر(آزمایش و گواه) با پیش آزمون- پس آزمون و پیگیری بود. جامعه آماری پژوهش حاضر شامل کلیه معلمان شاغل در ناحیه ی 2 آموزش و پرورش شهر تهران در سال 1398 بودند. به منظور تشکیل دو گروه با استفاده از روش نمونه‌گیری هدفمند(با در نظر گرفتن ملاک های ورود و خروج)، ابتدا 30 نفر انتخاب شدند، و سپس به صورت تصادفی 15 نفر در گروه آزمایش و 15 نفر در گروه گواه گروه‌بندی شدند. دو گروهی که به این ترتیب تشکیل شد مشابه هم بوده و اندازه‌گیری متغیرهای وابسته برای هر دو گروه آزمایش و گواه در یک زمان صورت گرفت. همچنین مرحله پیگیری سه ماه بعد از پس آزمون روی هر دو گروه اجرا شد. ابزار پژوهش پرسشنامه فرسودگی  شغلی مسلش(1981) بود. گروه آزمایش 8 جلسه 90 دقیقه ای تحت مداخله آموزش توانمندسازی شغلی مبتنی بر نظریه گاتفردسون قرارگرفتند. یافته‌های پژوهش با استفاده از نرم‌افزار SPSS نسخه ۲4 و آنالیز واریانس با اندازه گیری مکرر در سطح معناداری 05/0تحلیل شدند.
یافته­ ها: نتایج تحلیل داده ها نشان داد توانمندسازی شغلی مبتنی بر نظریه گاتفردسون در گروه آزمایش به نسبت گروه گواه تاثیر معناداری در مؤلفه مسخ شخصیت (001/0< p) و مؤلفه عملکرد شخصی (001/0< p) در معلمان داشته است.
نتیجه­گیری: یافته های پژوهش حاکی از آن است که روش توانمندسازی شغلی مبتنی بر نظریه گاتفردسون در ارتقای عملکرد معلمان قابلیت کاربرد دارد و بر بهبود  مولفه های فرسودگی(مسخ شخصیت و عملکرد شخصی) اثربخش بود.
     
نوع مطالعه: مقاله پژوهشی اصیل | موضوع مقاله: مشاوره

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مطالعات ناتوانی (علمی- پژوهشی) می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Middle Eastern Journal of Disability Studies

Designed & Developed by : Yektaweb